All for Joomla All for Webmasters

Календар на манифестации и настани

Крива Паланка го одбележа Денот на ослободувањето

 

Со положување цвеќе на спомен-бистата на паднатите борци од Народноослободителната борба на плоштадот „Карпошово востание“, во Крива Паланка почна одбележувањето на 8 Октомври, Денот на ослободување на oпштината.

Search