All for Joomla All for Webmasters

Календар на манифестации и настани

Симултанка во шах со велемајстор Роландо Кутиров

 

На иницијатива на Oпштина Крива Паланка и градоначалникот Борјанчо Мицевски, во исклучително интересен и топол амбиент, кривопаланечките љубители на шаховската игра имаа задоволство и несекојдневна можност да разменат потези, мислења и искуства со еден од најдобрите македонски шахисти, актуелен селектор на шаховската репрезентација на Македонија, велемајсторот Кутиров.

Search